امداد خودرو کرمانشاه
امداد خودرو پارسیان غرب

پنچرگیری سیار کرمانشاه

پنچرگیری در محل

پنچرگیری سیار انواع خودرو در تمام مناطق کرمانشاه توسط پنچرگیری در محل امداد خودرو پارسیان غرب که به‌صورت 24 ساعته با فرستادن باتجربه‌ترین امدادیار های پارسیان غرب به محل، آماده خدمت‌رسانی به مشتریان گرامی است.

بهترین برند های لاستیک

ازجمله برندهای ایرانی لاستیک را می‌توان کویرتایر، بارز یزدتایر و گلدستون نام برد. و برندهای خارجی لاستیک می‌توان کوپر، گودین، دانلوب هانکوک، یوکوهوما، برجستون، بی اف گودریچ، کانتیننتال، پیرلی، تویو و لاستیک میشلن فرانسه را نام برد.

لاستیک خودرو

لاستیک خودرو یا تایر بخش مهمی از یک ماشین می‌باشد که همانند یک پوشش به دور رینگ چرخ‌ها عمل می‌کند و نقش بسیار مهمی در حرکت و عملکرد خودرو داشته و مقاومت بالایی در برابر تماس با سطح زمین دارد. همان‌طور که از اسمش پیداست جنس تایر از لاستیک است و شدت ضربات وارده از جاده به ماشین را در هنگام رانندگی بسیار کاهش می‌دهد. بین تایر و چرخ‌های ماشین فضایی وجود دارد که با باد پر می‌شود .

نحوه عملکرد لاستیک

زمانی‌که شما خودرو را روشن می‌کنید و با جا زدن دنده و فشار دادن پدال گاز، موتور ماشین به چرخ‌ها فرمان چرخش را داده و چرخ‌ها شروع به حرکت می‌کنند. کنترل چرخ‌ها به دو تایر جلویی ماشین بستگی دارد و نیروی اصلی به دو لاستیک جلویی منتقل میشود. پس سلامت تایرهای جلویی اهمیت بیشتری نسبت‌به تایرهای عقبی دارد. همان‌طور که می‌دانید لاستیک‌ خودروهای سنگین‌ وزن مانند کامیون و اتوبوس بسیار بزرگ‌تر نسبت‌به خودروهای سواری هستند و تعدادبیشتری هم چرخ دارند، زیرا بار بیشتری را نسبت‌به خودروهای سواری تحمل می‌کنند.

پنچری تایر خودرو

پنچری تایر خودرو بنابر عوامل متعددی ممکن است اتفاق بیفتد. یکی از عوامل پنچری لاستیک‌ها جاده‌ها می‌باشند. بیشتر جاده‌های ایران دارای ناهمواری های بسیاری هستند و علاوه‌براین وجود خرده‌شیشه و سنگ‌ریزه‌های تیز، ترک‌خوردگی‌های بزرگ آسفالت به لاستیک‌ها آسیب زده و بعضاً باعث پنچری ماشین می‌شود.

استفاده بیش‌ازحد از لاستیک‌ها و تعویض نکردن به‌موقع آن‌ها باعث از بین رفتن عاج‌های لاستیک شده و سطح چرخ‌ ها صاف می‌شود که در اثر ساییده شدن با سطح جاده لاستیک پنچر میشود.

ترمز و گاز ناگهانی هنگام رانندگی، فشار بیش‌ازحد و شوکه کننده‌ای را به تایرها وارد می‌کند که می‌تواند یکی از عوامل پنچری لاستیک‌ها باشد.

در فصل تابستان به‌علت گرمای بیش‌ازحد ممکن است بادی که داخل تایرها وجود دارد منبسط‌شده و باعث ترکیدن تایر خودرو شود.

مراحل پنچرگیری سیار در کرمانشاه امداد خودرو پارسیان غرب

اگر لاستیک‌های اتومبیل دارای قالپاق ‌باشد، امدادیار قالپاق را خارج کرده و پیچ‌ های لاستیک پنچر شده یا آسیب‌دیده را شل می‌کند. علت این کار قبل‌از جک زدن این است که اگر پیچ‌ها بسیار سفت و یا زنگ‌زده باشند و با شل کردن آن‌ها بعد از جک زدن ممکن است نیروی زیادی را به چرخ‌ها وارد کند و باعث در رفتن جک شود که بسیار کار خطرناکی است.

مدادیار پارسیان غرب به‌وسیله‌ آچار چرخ پیچ‌ ها را شل می‌کند تا چرخ به‌راحتی پس از جک زدن از بدنه ماشین جدا شود. پس‌از شل کردن پیچ چرخ ‌ها جک را زیر ماشین و در فاصله‌ای نزدیک به لاستیک آسیب دیده و زیر شاسی‌ها قرار می‌دهند.

در ابتدای تعویض لاستیک پنچر شده با لاستیک سالم، ترمز دستی را کشیده و ماشین را در سطح هموار قرار دهید. در این مرحله امدادیار احتیاج به لاستیک زاپاس دارد. اگر زاپاس در محل خود در صندوق عقب خودرو وجود نداشت خود امدادیار یک لاستیک زاپاس مطابق با خودروی شما را برای تعویض حاضر می‌کند.

جک خودرو شامل قلابی است که همراه خود میله‌ای را برای چرخاندن قلاب دارد که به‌عنوان اهرم عمل می‌کند تا جک مثل فنر و به‌صورت خیلی آهسته به سمت بالا حرکت کرده و با نیروی زیادی کف ماشین را از سطح جاده فاصله دهد تا جدا کردن تایر از ماشین راحت شود. اگر میله جک وجود نداشت می‌توان با یک پیچ‌گوشتی بخش چرخش جک را چرخانده تا جک به سمت بالا حرکت کند.

بعد از اتمام جک زدن و فاصله گرفتن لاستیک از سطح زمین، امدادیار لاستیک آسیب‌دیده را با لاستیک سالم تعویض کرده، پیچ‌ها را به‌صورت شل درجای خود می‌چرخاند تا هنگام درآوردن جک، لاستیک از جای خود خارج نشود. سپس جک را در جهت عکس توسط میله چرخانده و جک را آزاد می‌کند، پیچ‌ها را سفت کرده و پنچرگیری تمام می‌شود.

امداد سیار پارسیان غرب خدمات گسترده‌ای را در تمام مناطق کرمانشاه ارائه می‌دهد که یکی از این خدمات پنچرگیری سیار است، از دیگر خدمات این مجموعه میتوان به خودروبر و یدک کش کرمانشاه، کفی خودروبر کرمانشاه، مکانیک سیار، خدمات باتری سیار، پمپ بنزین سیار و … را نیز نام برد.

هدف امداد خودرو کرمانشاه رساندن آگاهی به رانندگان در راستای کمک‌رسانی سریع به مشتریان می‌باشد که در کمترین زمان، مشکل و نقص خودرو را برطرف کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09925924979 تماس حاصل نمایید.

کپی رایت © امداد خودرو کرمانشاه 2024.