امداد خودرو کرمانشاه
امداد خودرو پارسیان غرب

خدمات وراکروز ix55

نمای داخل کابین

سبک طراحی داشبورد و سایر ادوات کابین هیوندای وراکروز در زمان خود بسیار زیبا و چشم نواز بوده و در عین سادگی ویژگی‌های بصری دلپسندی را در اختیار سرنشینان خود قرار می‌داد. با این وجود پس از گذشت حدود ۱۵ سال از آغاز طراحی داخلی این خودرو، مسلم است که نمای داشبورد ix55 نسبت به محصولات جدیدتر اندکی قدیمی به نظر برسد. به هر حال استفاده از تریم دو رنگ کرم – مشکی به همراه تزیینات طرح چوب سبب شده تا زیبایی کابین این کراس اوور، هنوز هم جذابیت‌های خود را داشته باشد. طرح غربیلک فرمان و صفحه کیلومترشمار پشت آن نیز نمایی کلاسیک اما با اصالت را در مقابل چشمان راننده به وجود آورده است. جنس استفاده شده در کابین هیوندای آی ایکس ۵۵ در مقایسه با سایر محصولات هم‌دوره، از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و در ساخت داشبورد از مواد نرم بهره گرفته شده است. با توجه به ابعاد بزرگ بدنه، این خودرو کابین بسیار جادار و وسیعی را در اختیار سرنشینان ردیف‌های اول و دوم خود می‌گذارد. هم‌چنین با باز کردن صندلی‌های موجود در محفظه بار می‌توان ظرفیت این خودرو را به ۷ نفر افزایش داد. صندوق عقب نیز فضای کاملا جادار و وسیعی را در اختیار اسباب و وسایل کاربران به ویژه در مسافرت‌های طولانی قرار خواهد داد. در مجموع باید عنوان داشت که طراحی ظاهری هیوندای وراکروز در مقایسه با محصولات مدرن‌تر، کمی قدیمی و ساده به نظر می‌رسد؛ اما باید اذعان کرد که راننده این خودرو، همچنان از کلاس شخصیتی کابین اتومبیل خود رضایت و خرسندی قابل قبولی را تخواهد داشت.

وضعیت فروش در بازار ایران

هیوندای وراکروز یکی از تولیدات نسبتا محبوب و لوکس هیوندای در ایران به شمار می‌رود که با وجود پایان تولید آن و عدم عرضه ی این خودرو، چه در ایران و چه در بازارهای جهانی، همچنان مدل‌های کارکرده آن با اقبال مناسبی از سوی خریداران مواجه هستند. بنابراین باید عنوان کرد که وضعیت خرید و فروش ix55 در بازار ایران نسبتا مطلوب بوده و علی رغم قیمت بالای آن، اقشار مرفه همچنان از در اختیار داشتن این شاسی بلند کره‌ای احساس لذت و سربلندی خواهند داشت.

نمای بیرون

طراحی بدنه هیوندای وراکروز در سال‌های میانی دهه ۲۰۰۰ میلادی کاملا مدرن و قابل توجه به نظر می‌رسید اما در مقایسه با زبان‌های طراحی خودروهای جدید، طراحی بیرونی ix55 تا حدودی قدیمی و از مد افتاده به نظر می‌رسد. در نمای جلو طرح ساده چراغ‌ها که با انحنای خاصی ترسیم شده‌اند، چهره‌ای نسبتا مهربان و جدی را برای وراکروز پدید آورده اند. جلو پنجره نسبتا باریک و کشیده که سنخیتی با جلو پنجره‌های جدید هیوندای ندارد نیز بخش اعظم فضای مابین چراغ‌ها را به خود اختصاص داده است. ظاهر سپر جلو نیز گرد کهنگی به خود گرفته و نمایی نسبتا ساده اما هماهنگ و مطابق با سایر ویژگی‌های بصری به چهره هیوندای ix55 بخشیده است. در نمای جانبی می‌توان شباهت‌هایی با برخی مدل‌های قدیمی‌تر لکسوس rx350 را مشاهده کرد. در این قسمت خبری از حجم پردازی‌های اغراق‌آمیز به چشم نمی‌خورد و یک خط شانه‌ای نه‌چندان واضح از انتهای چراغ عقب تا گوشه چراغ جلو روان شده است. در نمای عقب طرح نسبتا دلنشین و مدرن‌تری را شاهد هستیم که در عین سادگی جذابیت‌های خاص خود را به نمایش می‌گذارد. چراغ‌های دو تکه با سایز بزرگ و طراحی مناسب نظرات را به سوی خود جلب می‌کنند و در یک نقطه به سپر پیوند خورده‌اند. ارتفاع سپر در بخش زیرین درب صندوق خیلی زیاد نبوده و همین امر سبب بزرگتر شدن دهانه ورودی محفظه صندوق عقب و ساده شدن جای دادن اسباب و وسایل کاربران شده است. سر اگزوزهای بیضی شکل نیز در دو انتهای بخش تحتانی سپر در عین سادگی جلوه نسبتا اسپرت‌تری به نمای عقب وراکروز بخشیده‌اند. در مجموع باید عنوان داشت که گرچه طراحی ظاهری هیوندای وراکروز در مقایسه با محصولات کراس اوور تا حدودی قدیمی و ساده جدید به نظر می‌رسد اما همچنان دارای پختگی و شخصیت خاصی است که مالک آن قطعا از داشتن چنین خودرویی احساس رضایت خواهد کرد.

هزینه و قیمت

تمامی خدمات هیوندای وراکروز به شما شهروندان عزیز با هزینه اتحادیه انجام میشود. لطفا با شماره 09925924979 تماس بگیرید

مقالات مرتبط

کپی رایت © امداد خودرو کرمانشاه 2024.