امداد خودرو کرمانشاه
امداد خودرو پارسیان غرب

نمایندگی ef7 کرمانشاه

آشنایی با موتور EF7

در ابتدای دهه هشتاد شمسی یک عیب اساسی در خودروهای سمند با موتورهای XU7 مشاهده شد. این موتور 1.8 لیتری نتوانست انتظارات مورد نظر مشتریان از نظر قدرت و شتاب را جلب کند و مصرف سوخت زیادی نسبت به هم رده های خود داشت. شرکت ایران خودرو برای رفع این مشکل به فکر تولید و طراحی موتوری جدید افتاد که بتواند این عیوب را برطرف کند. پروژه موتور ملی یا EF7 در سال 81 با سرمایه گذاری شرکت ایران خودرو و مشارکت مرکز تحقیقات موتور آلمان کلید خورد. این موتور بر اساس سوخت گاز طبیعی (CNG) طراحی شده و امکان استفاده از سوخت بنزین هم برای این موتور وجود دارد و در دو مدل دوگانه سوز ترکیبی و بنزینی طراحی شده است.

خدمات امداد سیار کرمانشاه EF7

این مجموعه با داشتن کادری متخصص در حوزه ی موتورهایEF7 کلیه امور مربوط به این نوع خودروها را در مناطق 17 گانه کرمانشاه انجام می دهد. در زیر خلاصه ای از خدمات موتورهای EF7 در کرمانشاه را به استحضارتان می رسانیم.

مشخصات فنی موتور ef7

اساس و طراحی این موتور بر اساس سوخت گاز طبیعی بوده است و اولین موتور پایه گازسوز بازار ایران نام گرفت. در موتورهای گازسوز جهان موتور EF7 جزو 3 موتور برتر و از نظر کیفیت و طراحی جزو 10 موتور برتر دنیا می باشد. این موتور با داشتن 4 سیلندر بصورت خطی و 16سوپاپ تراکم می تواند 115 اسب بخار قدرت را در اختیار شما قراردهد که نسبت به خودروهای میان رده دارای قدرت و شتاب خوبی می باشد. این موتور برای اولین بار در سال 1387 با خودرو سمند در بازار ایران معرفی گردید و با استقبال نسبتاً خوبی نیز مواجه شد. رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی مورد استفاده در این موتور و اضافه کردن توربو شارژ قدرت این موتور به 150 اسب بخار رسید که در خودروهای سورن و دنا مورد استفاد قرار گرفت. یکی از دلایل مهم استقبال از این نوع خودرو مصرف کم سوخت نسبت به قدرت بالای این موتور می باشد که توانسته سلیقه های متقاوت را به خود جلب کند. موتور ملی یا EF7 بدلیل داشتن آلایندگی یورو 5 با محیط زیست سازگاری دارد و آلودگی کمتری را به هوا منتقل می کنند. اما این موتور هم یک عیب مشهود داشت “پیچیدگی” . این نوع موتور از لحاظ طراحی جزو مدرن ترین و در عین حال پیچیده ترین موتورهای دنیا می باشد. در نگه داری این نوع موتور باید وسواس بیشتری به خرج داده شود زیرا اگر سرویس های دوره ای این موتور در موعد خود انجام نگیرد باعث مشکلات متعددی می گردد. از سوی دیگر بدلیل مدرن بودن موتور و تغییرات زیاد سیستم برق رسانی خودرو، تعمیرات این نوع موتور تخصص مورد نیاز خود را می خواهد و هزینه تعمیرات این نوع موتور نسبت به موتورهای دیگر بیشتر می باشد.

عیب یابی و تعمیر موتور EF7

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد این نوع موتور دارای طراحی مدرن و پیچیدگی می باشد، اگر تعمیرکار تخصص مورد نیاز این نوع موتور را نداشته باشد بعید است بتواند به درستی عیب خودرو شما را تشخیص دهد و یا به رفع این عیب بپردازد. این مجموعه با داشتن کادری مجرب آماده است تا کلیه خدمات موتور EF7 را به بهترین نحو برای شما همشهریان کرمانشاه ی عزیز انجام دهد. اگر مشکل خودرو شما مانند پاره شدن تسمه دینام، از کار افتادن پمپ بنزین و از این دست مشکلات کوچک باشد در همانجا پرسنل ما مشکل شما را برطرف می نمایند. اما اگر موتور شما نیاز به تعمیر اساسی و تخصصی باشد ابتدا خودرو شما به کمک یدک کش و خودروبر های کفی این مجموعه به تعمیرگاه انتقال داده می شود و سپس مکانیک بصورت تخصصی و اصولی به رفع مشکل شما می پردازد.

عیب یابی و رفع مشکل برقی EF7

یکی از تفاوت های خودروهایی با موتور EF7 نسبت به خودروهای دیگر سیستم برق رسانی این خودروها می باشد. این تفاوت بدلیل داشتن مرکز کنترل الکترونیکی یا ECU منحصر به فرد این خودرو می باشد. مشکلات برقی اغلب باعث توقف کامل خودرو می شود و ادامه دادن مسیر را برای شما غیر ممکن می سازد.

مجموعه ما می تواند در اسرع وقت به کمک شما بیاید و با تشخیص مشکل خودرو شما به تعمیر و رفع عیب آن بپردازند. این مجموعه با داشتن دستگاه های تست و عیب یاب پیشرفته می تواند در سریعترین زمان بطور دقیق مشکل شما را تشخیص دهد و در صورت نیاز به تعویض سنسور یا قطعات برقی این خدمات را به شما ارائه دهد. امداد باتری از خدمات دیگر این مجموعه می باشد.

در صورتی که باتری خودرو شما دچار عیب شده و یا به اصطلاح خوابیده است ما میتوانیم برای انجام باتری به باتری یا حتی تعویض باتری شما با باتری نو در محل خودرو شما حاضر شویم

در سریع ترین زمان ممکن خودرو شمارا برای ادامه دادن به مسیر محیا کنیم.

هزینه تعمیرات EF7

هزینه ی تعمیرات EF7 در کرمانشاه را میتوانید از تیم کارشناسی مجموعه امداد خودرو پارسیان غرب جویا شوید، از آنجا که تعمیرات این نوع از موتور ها که جزو پیشرانه های پیچیده دسته بندی می‌شود، تخصص و دانش خاصی را می‌طلبد برای مشاوره با کارشناسان زبده ما میتوایند با شماره 09925924979 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

همانطور که میدانید، یدک کش خودرو دارای اصول و قوانین خاصی است تا آسیبی به خودرو وارد نشود. اگر یدک کش با این اصول آشنایی نداشته باشد می تواند آسیب های جدی ای به قسمت سیستم تعلیق و ترمز یا بدنه خودرو آسیب وارد نماید.

امداد خودرو کرمانشاه با داشتن کادر آموزش دیده و ماشین آلات بروز و متعدد برای خدمت رسانی به شما عزیزان در اسرع وقت و بطور شبانه روزی حتی ایام تعطیل آماده می باشد.

اگر مشکل خودرو شما در محل قابل برطرف کردن نیست پرسنل ما خودرو شما را به کمک خودروبر و یدک کش در کرمانشاه به نزدیکترین تعمیرگاه مجاز می رسانند.

سخن آخر

این موارد قسمتی کوچکی از خدمات امداد سیار EF7 کرمانشاه در مجموعه امداد خودرو در کرمانشاه پارسیان غرب می باشد.

چنانچه خودرو شما دارای موتور EF7 می باشد و نیازمند خدمات EF7 کرمانشاه هستید و دچار مشکل و عیب شده است کافی است با کارشناسان ما با شماره 09925924979 تماس بگیرید تا در اسرع وقت به یاری شما بیاییم.

مقالات مرتبط

کپی رایت © امداد خودرو کرمانشاه 2024.